Witaj! Rejestracja

Ocena wątku:
  • 0 głosów - średnia: 0
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problemy z zapisem zmian i podłączeniem do systemu po restarcie
Deimic Green.

Najnowszy konfigurator, po świeżym uruchomieniu systemu bezproblemowo mogę się do niego podłączyć.
Wprowadzam zmiany (opisy wyjść etc.) przez zakładkę ustawienie klikam zapisz i robię reset systemu. Po upływie kilkaunastu minut wciąż nie mogę się podłączyć do systemu konfigurator wisi na "wczytywanie danych". Odłączam całość od zasilania podłączam się konfiguratorem wszystko łączy się "od ręki" niestety każdoroazowo tracę wprowadzone zmiany.

Próbowałem też po każdej zmianie w przypisaniu pomieszczenia przejść na zakładkę monitor, to wymuszało zapis (komunikat po lewej stronie konfiguratora) następnie znów w ustawienia i zapis z restartem. Po ponownym podłączeniu (po kilkunastu minutach udaje się połaczyc bez wyłączania całego systemu) brak dodanych zmian, brak przypisanych pomieszczeń do wyjść.

Drugi problem z prawego przycisku klikam na master -> licencja. Konfigurator się zamyka i znów nie mam dostępu do urządzeń, konfigurator zawiesza się na wczytywanie danych.

Na koniec pytanie dot. synchronizacji czasu. W zakładce ustawienia data systemowa jest poprawna, w systemie na którym uruchomiony jest konfigurator data jest prawidłowa, natomias w lewym dolnym rogu konfiguratora data jest cofnięta o ok miesiąc i kilka godzin. Co to za data i jak ją "wyrównać"?
Odpowiedz
(05-06-2017, 10:26 AM)Yahoo napisał(a): Deimic Green.

Najnowszy konfigurator, po świeżym uruchomieniu systemu bezproblemowo mogę się do niego podłączyć.
Wprowadzam zmiany (opisy wyjść etc.) przez zakładkę ustawienie klikam zapisz i robię reset systemu. Po upływie kilkaunastu minut wciąż nie mogę się podłączyć do systemu konfigurator wisi na "wczytywanie danych". Odłączam całość od zasilania podłączam się konfiguratorem wszystko łączy się "od ręki" niestety każdoroazowo tracę wprowadzone zmiany.

Próbowałem też po każdej zmianie w przypisaniu pomieszczenia przejść na zakładkę monitor, to wymuszało zapis (komunikat po lewej stronie konfiguratora) następnie znów w ustawienia i zapis z restartem. Po ponownym podłączeniu (po kilkunastu minutach udaje się połaczyc bez wyłączania całego systemu) brak dodanych zmian, brak przypisanych pomieszczeń do wyjść.

Drugi problem z prawego przycisku klikam na master -> licencja. Konfigurator się zamyka i znów nie mam dostępu do urządzeń, konfigurator zawiesza się na wczytywanie danych.

Na koniec pytanie dot. synchronizacji czasu. W zakładce ustawienia data systemowa jest poprawna, w systemie na którym uruchomiony jest konfigurator data jest prawidłowa, natomias w lewym dolnym rogu konfiguratora data jest cofnięta o ok miesiąc i kilka godzin. Co to za data i jak ją "wyrównać"?

Data w lewym rogu to data kompilacji konfiguratora więc zawsze będzie starsza.

Klikanie w licencję nic nie da bo to funkcja serwisowa i jedynie można skasować sobie licencję i zablokować moduł (zapomnieliśmy jej ukryć)

Co do gupiania ustawień to jest to poprawne, moduł sunchronizuje pliki na dysku raz na 15-20 minut.
Tak jak mówiłem na szkoleniu nie należy restartować systemu od razu po zakończeniu konfiguracji (zresztą po co ?) tylko dać systemowi się zsynchronizować.
Restart jest potrzebny tylko przy zmianie IP lub strefy czasowej.
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź, po kazdej zmianie i odczekaniu 15-20 min faktycznie dane się zapisują.

Kontynuując temat, jak wygląda odświeżanie elementów w aplikacji na iphone. Jest gdzieś jakaś intrukcja?

Problem wygląda następująco:
1. W pierwszej wersji automatyki na deimicu stworzyłem kilka przycisków testowych
2. Po podłączeniu się do systemu po wgraniu nowej konfiguracji aplikacja nie odświeżyła danych, w opcjach gdzie mogę pobrać dane domyślne lub dane użytkownika każdorazowo dostaję "błąd połączenia" niezleżnie od tego czy jestem w sieci z modułami, innej wifi lub LTE.
3. Kompletna deinstalacj i odczekanie "do rana" poskutkowało pobraniem nowych elementów ale wciąż widzę elementy z poprzedniego buildu których nie ma juz w nowej konfiguracji.

Jest gdzieś dok. opisujący jak działa komunikacja przez telefon?
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości